Jesteś tutaj: Home >> Systemy ultradźwiękowe >> Przemysłowe systemy kontroli jakości produkcji >> Delaminacja i inne wady w płytach pilśniowych (MDF, OSB und LVL)

SYSTEM ULTRADŹWIĘKOWY DO WYKRYWANIA DELAMINACJI I INNYCH WAD W PŁYTACH PILŚNIOWYCH (MDF, OSB und LVL)

Urządzenie zostało przez nas zaprojektowane i zbudowane dla naszego niemieckiego klienta Fagus-GreCon i tworzy część systemu do detekcji wad, delaminacji i pustych przestrzeni w płytach pilśniowych (MDF, OSB i LVL). Detekcja odbywa się w następujący sposób: sygnał ultradźwiękowy przesyłany jest przez płytę do odbiornika. W przypadku, kiedy płyta nie ma wad, odbiornik rejestruje ok. 10% energii. W przypadku, kiedy jest ona wadliwa, amplituda sygnału znacznie spada.

Generator UPU3000 może wysyłać bursty (pakiety falowe) o częstotliwościach 50 lub 30 kHz, mocy 1kW i amplitudzie 1000V. Mierzy parametry wyjściowe i przekazuje te dane do jednostki kontrolnej.

Odbiornik (wysokoczuły odbiornik ultradźwiękowy UPU3000) może odbierać i wzmacniać sygnały ultradźwiękowe o częstotliwościach 50 lub 30kHz, z bardzo dużą selektywnością i 100dB wzmocnienia.