Jesteś tutaj: Home >> Projekty B&R >> Projekty ramowe Unii Europejskiej >> Ranking 500 najbardziej innowacyjnych firm Kamerton innowacyjności

Ranking 500 najbardziej innowacyjnych firm Kamerton innowacyjności

OPTEL Sp. z o.o w czołówce najbardziej innowacyjnych polskich firm w roku 2007 i 2008

W tegorocznej edycji badań innowacyjności polskich przedsiębiorstw, w kategorii "Najbardziej Innowacyjne Małe Przedsiębiorstwa" OPTEL znacząco poprawił swoją zeszłoroczną pozycję i zajmuje wysokie 18 miejsce w Polsce - co jest jak zawsze miłym dla nas zaskoczeniem. Jednak najbardziej cieszy nas fakt, że w pod rankingu wg obszarów innowacyjności - w kategorii ogólnopolskiej "innowacje produktowe" zajęliśmy zaszczytne miejsce 11.

W ubiegłorocznej edycji badań innowacyjności polskich przedsiębiorstw, w której wzięło udział ponad 3 tysiące firm, zarówno małych, średnich jak i dużych, firma OPTEL Sp. z o.o. zajęła 81 miejsce w rankingu ogólnopolskim i 3 miejsce w regionie dolnośląskim.

To efekt naszego długoletniego zaangażowania w badania i rozwój nowoczesnych technologii ultradźwiękowych, w ramach projektów realizowanych głównie w międzynarodowych konsorcjach.
Ranking najbardziej innowacyjnych firm w Polsce to opracowanie przygotowane już po raz trzeci w ramach programu badawczego prowadzonego przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, BRE Bank i Gazetę Prawną.

Celem programu jest przedstawienie polskich osiągnięć w dziedzinie innowacyjności oraz promocja firm zaangażowanych w badania, rozwój i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań.
W programie badawczym oraz w pracach nad przygotowaniem raportu wzięli udział naukowcy i eksperci, którzy oceniali firmy m.in. pod względem dynamiki sprzedaży i eksportu, dynamiki zatrudnienia, wielkości nakładów na badania i rozwój, najbardziej innowacyjnych produktów, posiadanych patentów a także podpisanych kontraktów w ramach Funduszy Europejskich.

Ranking do ściągnięcia tutaj:

edycja 2008

edycja 2007