Tylko technika ultradźwiękowa pozwala zrealizować urządzenia, które mogą być małe jak chip, lub też duże (nawet bardzo - o wymiarach wielu metrów), i zintegrowane w istniejące płyty szklane lub inne elementy urządzeń (uchwyty, ściany). Tylko ta technika pozwala na realizację urządzeń typu ekran kontaktowy czy tzw. "touch pad", które nie tylko mogą rozpoznać położenie palca, ale też i jego właściciela. Koszta produkcji takich urządzeń nie muszą być wyższe niż urządzeń konkurencyjnych o podobnych możliwościach.
Technika ultradźwiękowa umożliwia też realizację urządzeń, pozwalających na na rozpoznawanie ludzi, siedzących przy odległych terminalach (np. użytkowników Internetu), ponieważ możliwe jest czysto holograficzne rozpoznanie. Pozwala ono na rozpoznanie palca w ciągu bardzo krótkiego czasu (rzędu 50 mikrosekund), co nie pozwala na skonstruowanie urządzenia dającego podobne rezultaty bez rzeczywistego palca.
Nie należy też zapominać, że technika ultradźwiękowa stwarza też możliwość odtwarzania informacji, zapisanej w podobnej formie, jak odciski palców. Umożliwiłoby to używanie tych samych urządzeń do odczytu informacji zapisanej jako relief na plastykowej karcie lub nadruk na papierze, wykonany odpowiednią farbą.
Copyright © 1989 - 2021 Optel. All rights reserved.
Limited, registered in the Companies Register by the regional court Wroclaw Fabryczna, VI Industrial Section of KRS, under the number 0000124439,
NIP: PL 8981047033, REGON 008375538, operating capital 364,500 PLN